Dôkaz namiesto sľubov

Často sme už v živote počuli, že opakovanie je matkou múdrosti. V dnešnom evanjeliu sa opakuje veta: „Ty si ten, ktorý ma prísť, alebo máme čakať iného?“ V dnešnej dobe sa často stáva, že človek podľahne tejto dobe, ktorá pochybuje a začne sa sám seba pýtať, či je Ježiš ten pravý. Je to ťažké dnes uveriť, aj keď máme kopec dôkazov o Jeho jestvovaní (turínske plátno, historické pramene, …). Diabol sa v nás snaží vyvolať tieto pochybnosti a v tom prichádza Ježiš a hovorí: „Choďte a oznámte ľuďom, čo ste videli a počuli, čo ste zažili, čo som tebe urobil, …“ Ježišove skutky jasne hovoria za Neho. Možno aj my, keď máme pochybnosti, skúsme sa zastaviť a rozpomenúť si na chvíľu, kedy nás Boh presvedčil, že je, že existuje.

V akcii:

S týmto povzbudením si dajme dnes predsavzatie, že skúsime dávať túto radosť ďalej a budeme tými, ktorí budú o Bohu svedčiť vo svojom okolí.

Plug and pray:

Pane, ďakujem Ti, že si mi dal dôkaz svojej existencie a prosím ťa, daj mi silu byť Tvojim ohlasovateľom.

Bonus:

Pozri si túto pesničku – na povzbudenie, aby sme boli Božími ohlasovateľmi, Jeho anjelmi, cez ktorých aj slepí uveria v lásku.