Prekvapme Boha už dnes

Ako často Bohu nasľubujeme vecí, ktoré nikdy nesplníme. Máme plno slov, plno vecí a rečičiek, ktoré sme ochotní pre neho spraviť, obetovať, zriecť sa a darovať mu. A pri tom všetko zabúdame, že sa správame ako prvý z dvoch bratov. Dáme Bohu sľub a veľmi rýchlo naň zabudneme. Dávame veľké sľuby, veľké ciele a nevieme splniť ani maličký skutok, ktorý sme Bou sľúbili. Iba samé bla bla bla… prázdne rečičky.

No čo tak Boha niečím prekvapiť? Stačí skutok, ktorý nás nebude stáť veľa síl, ale urobíme ho z veľkej lásky.

Plug and pray:

Pane, nauč nás úprimnosti a pokore. Nauč nás povedať Ti, že sa nám nechce splniť to, čo sme Ti sľúbili. No pomôž nám, aby sme Ťa aj napriek našej pohodlnosti dokázali prekvapiť tak, ako to urobil druhý brat. Stačí v maličkosti!

V akcii:

Prekvapím dnes Boha splnením sľubu, ktorý mu na začiatku dňa dám. Nejde o to, aby to bol veľký sľub. Stačí iba maličký!

Bonus:

Ako bonus veselá krátka animovaná ruská rozprávka s malým prekvapením v závere:))