LAUDATO SI‘ týždeň

Laudato Siʼ týždeň

Prežite s nami Laudato Siʼ týždeň a pridajte sa k celosvetovej kampani, v ktorej si pripomenieme, prečo je pre kresťanov dôležité starať sa o náš spoločný domov. Každý deň máme pre vás pripravenú zaujímavú tému:

Deň #1 – 16.5.2020 – spoLočný domov
Deň #2 – 17.5.2020 – tvorme lepší svet vlastnými rukAmi
Deň #3 – 18.5.2020 – nekupUjme čo nám netreba
Deň #4 – 19.5.2020 – voDa je život
Deň #5 – 20.5.2020 – dobime Zemi bAterku
Deň #6 – 21.5.2020 – ako vzniklo tvoje Tričko
Deň #7 – 22.5.2020 – ekOsystém u nás doma
Deň #8 – 23.5.2020 – znížme spolu uhlíkovú Stopu
Deň #9 – 24.5.2020 – modlItba nás spája

Čo je to Laudato Siʼ týždeň

Laudato Siʼ týždeň je celosvetová kampaň, ktorou si pripomíname piate výročie napísania encykliky Laudato Siʼ, pretože presne 24. mája 2015 pápež František tento svoj list podpísal.

Ako kresťania si uvedomujeme, že starostlivosť o náš spoločný domov je našou osobnou zodpovednosťou. Svätý Otec nás preto pozýva zapojiť sa do tejto iniciatívy:

Preklad videopozvánky Svätého Otca: „Aký svet chceme zanechať tým, ktorí prídu po nás, našim deťom, ktoré dospievajú? Motivovaný touto otázkou by som vás chcel vyzvať, aby ste sa zúčastnili týždňa Laudato Siʼ od 16. do 24. mája 2020. Je to globálna kampaň pri príležitosti piateho výročia encykliky Laudato Siʼ o starostlivosti o náš spoločný domov. Opakujem svoju naliehavú výzvu reagovať na ekologickú krízu, plač Zeme a plač chudobných nemôže pokračovať. Postarajme sa o stvorenie, dar nášho dobrého Boha Stvoriteľa. Spoločne oslávme týždeň Laudato Siʼ. Nech vás Boh žehná a nezabudnite sa za mňa modliť.“

Ďalšie odkazy na zaujímavé aktivity a inšpiratívne myšlienky vychádzajúce z encykliky Laudato Siʼ:

Naši eRko kolegovia zo Základného programu pripravili na celý týždeň zaujímavé aktivity pre deti a rodičov inšpirované encyklikou Laudato Siʼ v rámci MINIdigi DOMA, čo je alternatíva pre rodičov, ktorí museli zostať doma s deťmi kvôli šíreniu koronavírusu. Zahŕňa mnohé eRko nápady k zmysluplnému využitiu času a k minimalizovaniu digitálnych technológií.

Ďalšie iniciatívy a nápady nájdete na hlavnej stránke Laudato Siʼ týždňa.