Múdry, či blázon? Skala alebo piesok?

Múdry, či blázon? Skala alebo piesok? Boh nám dáva možnosť rozhodnúť sa. A nie raz. Ale každý nový deň. Ak budeme mať v srdci Boha a budeme konať podľa jeho vôle, budeme ako ten múdry človek, ktorý si postavil dom na skale a ani dážď, ani vietor ho nestrhol. Ak sa však odvrátime a postavíme sa Bohu chrbtom stanú sa z nás blázni, ktorí si stavajú svoje domy (životy) na piesku. A príde dážď (sklamanie) a príde vietor (problém) a z domu (zo života) zostáva len troska. Položme si teda otázku: Som múdry, či blázon? Som skala alebo piesok?

Plug and pray:

Pane, hoci si nás stvoril na svoj obraz, dal si nám možnosť rozhodovať o svojom živote. Nie vždy sa nám však darí rozhodnúť sa správne (budovať na skale). I napriek tomu nám dáš vždy druhú šancu. Prosím Ťa pomôž mi dnešný deň v mojich rozhodnutiach, aby padli na úrodnú zem, aby žiadny dážď ani vietor neohrozil moju túžbu priblížiť sa k tebe.

V akcii:

Dnešný deň je dňom rozhodnutí. Skala alebo piesok? Múdry, či blázon? V priebehu dnešného dňa skús porozmýšľať, na čom Ty sám buduješ svoj život. Ak sa rozhodneš pre skalu pohľadaj cestou do školy, do práce alebo v záhradke nejaký kameň a nechaj si ho ako symbol dnešného dňa.

1.12. Mt 7, 21-27