Zjavil si ich maličkým

Nezdá sa ti, že my ľudia sa stávame odborníkmi na všetko? Od riešenia svetovej krízy, cez politiku až k posudzovaniu novej farby spolužiačkiných vlasov. O čo by bol svet krajší, keby sme si niekedy vedeli priznať, že jediná naša pravdivá odpoveď je: Neviem.. Jednoducho neviem a mám na to právo.

Nemudrujme už. Nehovorme o živote, ale žime život! Ako malé deti, ktoré nevedia a netrápi ich, že nevedia. Žijú pre prítomný moment. Títo maličkí sú veľkí v jednoduchosti. Aj Boh sa ním stal. Je krehký a zraniteľný. Malé dieťa, ktoré aj tak nevyrieši politickú či ekonomickú situáciu, ale daruje život v plnosti.

„Môžem pochopiť Jeho majestát, Jeho veľkosť, pretože On je Boh, ale Jeho pokora je nad moje chápanie, pretože On sa stal Chlebom Života, aby Ho dokonca dieťa také malé ako ja mohlo jesť a žiť.“ (Matka Tereza) Buďme maličkými ako Boh – Matka Tereza to dokázala. 😉

Plug and pray:

Pane, prosím Ťa, nauč ma byť jednoduchým a maličkým. Lebo viem, že iba vtedy som v Tvojich očiach veľký.

Akcia:

Pokús sa dnes nebáť povedať neviem.

Bonus: Paper Ripper

Lk 10, 21-24