Aj ty môžeš žiť v krajine zázrakov!

Dnešné evanjelium evanjelium nadväzuje na vzkriesenie Lazára. Mnohí, čo o tomto vzkriesení počuli, išli za Máriou. A keď videli, čo Ježiš urobil, uverili v neho. No niektorí z nich odišli k farizejom a rozpovedali im, čo Ježiš urobil.

Časť ľudí v neho však uverila. Ježiš  bol pre nich Božím synom. Zázrak, ktorý vykonal, bol začiatkom a prvým krokom ich viery. Nebolo treba viac slov, príbehov… Nemuseli sa ísť presvedčiť. Aj keď oni sami neboli vzkriesení, v ich živote  sa stalo niečo významnejšie – uverili v Ježiša. Aj nám sa stáva v živote množstvo zázrakov!

Ježiš nerobil významné skutky len v minulosti. Robí ich aj teraz. Často si ich ani neuvedomujeme, alebo ich berieme iba ako bežnú súčasť dňa. Úsmev, stretnutie, pohľad…  Aj to môžu byť mimoriadne veci, ktoré Boh robí práve pre Teba a pre Tvoju vieru. Avšak ľudia napriek tomu, aby v neho uverili, hľadajú výhovorky a vysvetlenia. Idú sa pýtať „farizejov“, ktorí poslali Ježiša na smrť. Práve u nich hľadali pravdu. A čo ty? Do ktorej skupiny patríš?

 Plug and pray:

Pane Ježišu, ďakujem Ti za dar viery, ktorý si mi dal. Prosím Ťa, pomôž mi uvedomiť si, čo všetko pre mňa robíš. Chcem sa obracať vždy len na Teba. Daruj mi oči vnímavé na zázraky, ktoré konáš v mojom živote.

 V akcii:

Dnes si budem lepšie uvedomovať neobyčajné veci, ktoré prežijem.

 Bonus:

K tomu ti poslúži aj   tento krátky dvojdielny príbeh Motýlí cirkus

[fusion_builder_container hundred_percent=“yes“ overflow=“visible“][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=“1_1″ background_position=“left top“ background_color=““ border_size=““ border_color=““ border_style=“solid“ spacing=“yes“ background_image=““ background_repeat=“no-repeat“ padding=““ margin_top=“0px“ margin_bottom=“0px“ class=““ id=““ animation_type=““ animation_speed=“0.3″ animation_direction=“left“ hide_on_mobile=“no“ center_content=“no“ min_height=“none“][su_button url=“http://www.youtube.com/watch?v=DrmstYvIUu0″ target=“blank“  background=“#2A4E92″]Pokračovanie (2. časť)[/su_button]

Lucia Ch.

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]