Ide o viac ako len o prachy

To je drahé, nebudem sa rozhadzovať, nechcem utrácať. Koľkokrát odpovedám na výzvy týmto spôsobom? Zavrhuje svoj talent kvôli tomu, že jeho rozvíjanie stojí peniaze. A čo sa potom stane? Zostávam nenaplnený, plný hnevu a ničoty.

Koľko chudobných by sa najedlo za peniaze, ktoré stojí jeden billboard na podporu Dňa počatého života. Nie je vhodnejšie poslať tieto peniaze im? A čo potom? Budú ďalší a ďalší chudobní a ako sa o nich dokážeme postarať?

Ježišove slová: „Veď chudobných máte vždy medzi sebou, ale mňa nemáte vždy,“ hovoria aj o tom, že peniaze máme na to, aby sme ich správne využívali. Samozrejme je dobré posielať peniaze chudobným, starať sa o tých, ktorí nemajú ani čo do úst vložiť. Ale ak sa nebudeme starať aj o tých, ktorí bývajú vedľa nás a netrpia možno hladom, ale nedostatkom lásky, malými možnosťami na uplatnenie a pod., staviame sa do pozície Judáša, ktorému bolo ľúto drahého oleja, ktorým Mária pomazala nohy Ježišovi. Ježiš nás vystríha, aby sme rozumne a s citom používali všetky naše talenty, schopnosti, možnosti i peniaze.

Plug and pray:

Pane daj, aby som dokázal správne narábať s vecami a peniazmi, ktoré mi zveruješ. Pomôž, aby som videl potreby iných a bol vnímavý na to, čo odo mňa v danej situácii žiadaš.

 V akcii:

Zamyslím sa, kto z mojich priateľov, či ľudí, ktorých stretávam má niečoho nedostatok, alebo mu niečo chýba, čo by som mu mohol poskytnúť (objatie, rozhovor pri káve, pozvanie do kina, motivácia a pomoc k naplneniu rôznych snov,..).

 Bonus:

A tu je link na jedno veľmi milé videjko

 Evanjelium na dnešný deň: Jn 12,1-11

Tomáš H.