Začal Jubilejný rok bl. Zdenky Schelingovej

2015_s_zdenkaPri príležitostí 100-ho výročia(1916-2016) narodenia bl. Zdenky Cecílie Schelingovej dňa 28. decembra 2015 bol slávnostne otvorený Jubilejný rok bl. sestry Zdenky Schelingovej, ktorej relikvie sa nachádzajú aj v našom farskom kostole v Detvianskej Hute. Pre viac info klini na http://www.zdenka.sk/sk

Záznam sv. omše Rádia Lumen, kázeň otca biskupa Jozefa: Klikni sem.

V pondelok 28. decembra 2015 sv. omšou o 18,00 hod., ktorú v priamom prenose vysielalo Rádio Lumen, v Kostole Svätého kríža v Podunajských Biskupiciach Milosrdné sestry Svätého kríža spolu s veriacimi, pútnikmi a ctiteľmi bl. Zdenky začali sláviť Jubilejný rok bl. Zdenky Schelingovej z príležitosti stého výročia jej narodenia. Hlavným celebrantom sv. omše bol Mons. Jozef Haľko, pomocný biskup Bratislavskej arcidiecézy. Spolu s ním koncelebrovalo 15 kňazov. Vo svojom príhovore vyzdvihol obetu bl. Zdenky pri záchrane kňaza a tiež aktuálnu potrebu modliť sa za kňazov, vážiť si ich a obetovať sa za nich, lebo kňazov potrebujeme. Priblížil nám aj duchovný profil sv. Terézie z Lisieux, ktorej duchovnosť značne ovplyvnila život sestry Zdenky.

Na sv. omši sa zúčastnili aj pútnici z Krivej, rodiska bl. Zdenky, spolu so svojím duchovným otcom vdp. Rudolfom Schusterom. Provinciálna predstavená Sr. Šebastiana Tuptová vo svojom privítacom príhovore za začiatku slávenia sv. omše objasnila zmysel slávenia tohto jubilea odvolávajúc sa na bulu Sv. Otca Františka Misericordiae vultus, v ktorej nás vyzýva, aby sme v Roku milosrdenstva nasmerovali svoje pohľady a modlitby k svätým a blahoslaveným, pre ktorých milosrdenstvo sa stalo životným programom. Blahoslavená Zdenka je jednou z nich, je svedkom Božej vernosti a milosrdenstva. V tomto roku chceme predovšetkým ďakovať za dar jej života a za jej duchovné posolstvo vernosti a milosrdenstva.