Záleží mu na Tebe

„…nechce, aby zahynul čo i len jediný z týchto maličkých!“ Záleží mu na každom jednom z nás, aj na Tebe! Často máme pocit, že niekedy to platí a ak sa nám už menej darí alebo niečo nevychádza, je nám ťažšie uveriť, že mu na nás záleží vždy. Veď každý jeden z nás už zažil chvíľku, kedy mal pocit, že Boh je ďaleko. A zrazu tu príde evanjelium, kde sa píše, že „..nechce, aby zahynul čo i len jediný z týchto maličkých.“ a že sa Boh teší z každej ovečky a ešte zvlášť z tej zablúdenej. K tej zablúdenej ovečke by sme mohli tak trocha prirovnať aj nás, keď pochybujeme o tom, že Bohu na nás záleží. Ale vždy po pochybnostiach príde aj chvíľka,kedy uveríme znova a ľutujeme. A vtedy sa z nás Boh neskutočne teší. Zo mňa aj z Teba. A teší sa aj práve teraz, lebo si uveril!

Plug and pray:

Pane, ja viem, že Ti na mne záleží a že som pre Teba dôležitý. Prosím Ťa daj, aby som o tom nikdy nepochyboval a aby som Ťa vždy videl a cítil vedľa seba.

V akcii:

Boh hovorí a koná aj cez ľudí. Skús dať dnes niekomu pocítiť cez seba, že Boh ho miluje a že mu na ňom záleží. Stačí aj maličkosť (úsmev, SMS-ka, darček, záujem… :))

Bonus:

On ľúbi ma, On ľúbi ma, On veľmi ľúbi ma… :))

Evanjelium na dnešný deň:  Mt 18, 12-14

Lucia Čupeľová