Zmena atmosféry: Zapoj sa a urob okolie lepším

Projekt Godzone spustil originálnu aktivitu, ktorá pozýva zlepšiť prostredie, v ktorom žijeme. Nie cez diskusie, plány, veľké podujatia, ale cez konkrétne skutky lásky. Cieľom je cez zmenu atmosféry premieňať naše mestá, regióny, krajinu na neustále lepšie. “Zmena atmosféry” je jedinečná v tom, že si nevyžaduje veľké činy, postačí otvorené srdce.

Obzri sa a zmeň niekomu deň

Je niečo alebo niekto v tvojom okolí, kto potrebuje zmenu? Skús vymyslieť spôsob alebo skutok, ktorým zmeníš niekomu deň,” pozývajú organizátori Zmeny atmosféry k aktivite, pri ktorej sa podľa nich fantázii a kreativite medze nekladú. Pre tých, čo potrebujú poradiť, prichádzajú na pomoc tzv. meniči, teda postavičky, ktoré dajú návod na konkrétne skutky. Dobrým skutkom sa človek zapojí do rozširujúcej sa skupiny meničov atmosféry, ktorá si od neho nežiada nič navyše – rovnako ako celý projekt.

zmena-atmosfery

Znie to veľmi jednoducho, ale presne takou táto aktivita aj je. K zapojeniu sa do Zmeny atmosféry stačia tri kroky – obzrieť sa okolo seba a rozhodnúť sa zmeniť niekomu deň, následne jednoduchý skutok vykonať, zaznamenať ho a na záver ho poslať organizátorom, aby sa ním na webe mohli inšpirovať aj ďalší. Svedectvá malých krokov lásky budú pribúdať na internetovej stránke www.zmenaatmosfery.sk v sekcii blogov. Možno na nej nájsť aj všetky ďalšie informácie, inšpirácie, objednať si nálepky či stiahnuť cover fotografiu na Facebookové konto.

Zmena atmosféry stojí na malých krokoch a skutkoch lásky

Chceme vidieť zmenu atmosféry na Slovensku, no nie tak, že militantne vyjdeme do ulíc s tisícami ľudí a budeme hlasno kričať “Ježiš je Pán”, ale chceme malými krokmi a skutkami lásky prejavovať ľuďom, že ten, kto žije v nás, je silnejší ako ten, kto žije v tomto svete,” približuje riaditeľ projektu Godzone Július Slovák. Celé pozvanie do aktivity si možno pozrieť tu:

https://www.youtube.com/watch?v=KBr3sc7Ajpw

Za aktivitou “Zmena atmosféry” stojí projekt Godzone, ktorého hlavným zameraním je evanjelizácia mladých na Slovensku. Víziou projektu je priniesť prebudenie, zjednotenie, motiváciu a povzbudenie. Viac o Godzone možno nájsť na www.godzone.sk.

 

-ig-
Foto: www.zmenaatmosfery.sk