Ani 77-krát nemusí stačiť ak…

V dnešnom evanjeliu nás Ježiš pozýva na jeho „lekcie odpúšťania.“ Tieto lekcie sú len pre silné povahy. Čo sa týka známkovania, rozdáva srdcia. Opravené, znovuzrodené, bez zlých a stiesňujúcich pocitov. Odpustiť nie je vôbec jednoduché. Koľkokrát sa my ocitáme v situácii sluhu, ktorý prosí o odpustenie. „Pane, prosím, odpusť mi, že som to spravil“, „Keď mi odpustíš, budem sa viac modliť.“ Poznáme to, však? Určujeme si podmienky, sľubujeme hory- doly, len nech sa na nás Boh nehnevá. Môže sa vôbec Ten, ktorý za nás položil život hnevať? Boh chce od nás jedno. Tak ako On každodenne odpúšťa nám, aj my by sme mali odpúšťať ľudom okolo nás. Stavia nás pred situácie, keď treba neraz privrieť oko, zahryznúť si do jazyka, či povedať „ODPÚŠŤAM.“ Chce, aby sme poznatky získané na jeho lekciách odpúšťania aplikovali do nášho života. A nepozerajme na to, koľkokrát sme odpustili. Odpustil si raz? Sedemkrát? Ani sedemdesiatsedem krát nebude stačiť, ak naše odpustenie nebude úprimné.

 

 

Plug and pray: Pane, Ty vieš, aké je to ťažké niekomu odpustiť. Zranil som veľa ľudí a veľa ľudí zranilo mňa. Nechávam  v Tvojich rukách človeka, ktorý mi ublížil. Daj mi milujúce srdce, aby som dokázal povedať to jednoduché a zároveň tak ťažké „ODPÚŠŤAM TI.“

 

 

V akcii: Možno aj dnes niekto čaká na moje odpustenie. Pomodli sa aspoň jeden „Zdravas“ za človeka, na ktorého máš ťažké srdce. Keď si trúfaš, využi lekciu odpúšťania v praxi a daruj sebe aj druhému opravené srdce.

 

 

Bonus: Odpustenie je veľmi veľká a ťažká vec. Nečakaj, kým bude neskoro. Možno ťa inšpiruje tento krátky študentský film.

 

 

 Beata C.