Nechápačky, Bože

Čo to tento rozpráva? O čo mu ide? Pravdepodobne niečo také si hovorili farizeji z dnešného evanjelia keď počúvali Ježišove slová. Dali mu jasnú otázku, ale dostali nejasnú odpoveď. Tak to skúsili zase – opýtali sa a Ježiš im opäť povedal to, čo nechceli počuť. Riešili to radikálne, vzali do ruky kamene a davajho na Ježiša. Ale dnes, po čase, po pár (sto:)) rokoch už vieme, čo tým všetkým myslel.

Božia logika je občas „na hlavu“.

Boh hovorí to čo nechceme počuť a robí to, čo nechápeme. Koľkokrát by sme vtedy najradšej zobrali do ruky kameň a rozbili všetko okolo seba. Ale potom, po čase sa veci stávajú jasnejšími a už si len spokojne povzdychneme – veď jasnééé, ináč to ani nemôže byť. Bože, ty si to ale dobre vymyslel.

Plug and pray: Pane, pomôž mi byť trpezlivým keď sa mi zdá, že sú tvoje riešenia nelogické. Posilni moju vieru, aby som ti dôveroval aj vtedy, keď mám pocit, že robíš šialené veci. Pošli mi do cesty ľudí, vďaka ktorým pochopím tvoje plány so mnou.

V akcii: Ak prežívaš situáciu, ktorá je na hlavu a ktorej vôbec nerozumieš, pokús sa dnes v modlitbe nepýtať „prečo“, ale zver ju s dôverou Bohu.

 Bonus:
jeden (matfyzácky) vtip:

Sedia pri pive matematické funkcie. Keď zrazu do baru príde derivácia. Funkcie spanikária a rozbehnú sa do všetkých strán, len jedna ostala pokojne sedieť. Derivácia k nej podíde a pýta sa:

Ty sa ma nebojíš?“

Nie, ja som e na x-tú, mne derivácia nič neurobí.“

Lenže ja dnes derivujem podľa y.“

🙂 🙂 🙂

Že nechápeš? Nájdi nejakého matfyzáka, ktorý ti vtip vysvetlí a uvidíš, že veci, ktoré na prvý pohľad nedávajú zmysel sú celkom logické 🙂

        Alebo

Je niečo čomu nerozumieš? Nechaj si to preložiť 😉 (Ak nerozumieš anglicky, nevadí. Po pár sekundách pochopíš :))

 

Zuzka Sch.