O čom je pôst

Popolcová streda. Začiatok (pre niekoho) dlhého 40 dňového PÔSTU. Obmedzené jedlo,telka či internet… Smútok na tvári a tvrdé nekompromisné dodržiavanie pôstnych predsavzatí. Ale o tom to nie je!

Pôst je predovšetkým o veľkej LÁSKE Boha, ktorý obetuje svojho jediného Syna a o našej odpovedi na túto Jeho lásku. Práve teraz máme výnimočnú príležitosť – čas, kedy môžeme porozmýšľať nad naším vzťahom s Bohom. Môžeme napraviť to, čo sa nám doteraz nedarilo: vzťahy doma, v rodine, v škole, s kamarátmi ale i ten najdôležitejší vzťah – vzťah s Bohom.

Nemusia to byť hneď veľké SKUTKY obracajúce tých najzatvrdilejších hriešnikov. Možno naozaj stačí len drobný skutok urobený z lásky k Bohu, z lásky k druhým.

Plug and pray:

Pane, Ty sa o mňa staráš každý deň. Každý deň robíš plno vecí, ktorými ma potešuješ, ktorými rozveseľuješ moje srdce. Prosím Ťa, inšpiruj ma, aby som aj ja dokázal nezištne prejavovať blížnym skutky lásky. Aby som ich nekonalkvôli obdivu, ale z čistej lásky k Tebe. Lebo Ty vidíš aj v skrytosti.

V akcii:

Pokúsim sa byť dnes pozorný a mať otvorené srdce pre všetkých, s ktorými sa stretnem. Využijem každú, aj tú najmenšiu príležitosť, aby som mohol niekomu pomôcť alebo potešiť ho.

Bonus:

Tu si môžeš pozrieť, ako by tvoj deň mohol dnes vyzerať. Alebo aj tu 🙂

julja