Obetovala život pre záchranu synčeka!

Príbeh mamy, ktorý dojal celý svet

Život nám niekedy prináša príbehy, ktoré zlomia naozaj každého.

Osud mladej mamičky, ktorá sa obetovala pre svojho synčeka, skutočne dojal celý svet…

Mladí zaľúbenci Chiara Corbellová (†28) a Enrico Petrillo sa vzali a veľmi túžili založiť si rodinu. Šťastie však nestálo na ich strane a Chiara pre vrodené chyby prišla najskôr o jedno, neskôr aj o druhé nenarodené dieťatko.

Manželia sa však nevzdávali a tak nebolo väčšej radosti, než keď Chiara otehotnela aj po tretíkrát. Vtedy ich však zasiahla krutá rana osudu. Budúcej mamičke zistili agresívnu formu rakoviny mozgu a lekári jej predostreli len dve možnosti – buď sa začne ihneď liečiť, no o dieťatko tým príde, alebo bábätko predsa len skúsi vynosiť s veľkým rizikom, že sa už nikdy nevylieči. Manželia tak stáli pred ťažkým rozhodnutím, pričom lekári boli samozrejme naklonení skôr prvej možnosti.

Moje dieťa bude žiť!

Túžba po dieťatku však bola silnejšia a mladá mamička sa rozhodla bojovať za život dieťatka rovnako silno ako za ten svoj.

Ich synček Francisco prišiel na svet 30. mája 2011, no hneď po pôrode sa Chiarin zdravotný stav veľmi skomplikoval, dokonca prišla o jedno oko. A hoci bojovala zo všetkých síl, nádej zhasla. Nešťastní lekári mohli len bezmocne skonštatovať, že mladej mamičke nevedia pomôcť. Hlboko veriaci manželia sa však svojmu osudu nepoddali a nežialili – zostávajúci čas si vychutnali naplno. Chiara tak žiarila naozaj do poslednej chvíle. Stretávala sa s priateľmi i blízkymi, hrala na obľúbených husliach a hlavne sa venovala svojmu malému Franciscovi…

Milovať, byť milovaná a tak zomrieť šťastná…

13. júna tohto roka však vydýchla naposledy a navždy z tohto sveta odišla. Malému synčekovi zanechala list na rozlúčku, kde mu napísala, že odišla do neba, kde sa musí postarať aj o jeho nenarodeného bračeka a sestričku:

„… idem do neba, postarať sa o Dávida a Máriu, zostaneš tu s ockom, ja sa budem za teba modliť…“

Zronený Enrico, ktorý svoju ženu nadovšetko miloval sľúbil, že až jeho syn vyrastie, porozpráva mu všetko, čo pre neho jeho mama urobila a že ho naučí žiť tak, ako žila Chiara:

„milovať a byť milovaný a tak zomrieť šťastný“…

Príbeh statočnej Chiary, ktorá do poslednej chvíle žiarila šťastím:

 httpv://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KC__IXl23aE

Pohreb, kde jej prišli vzdať hold stovky ľudí:

httpv://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=K4mPLbHiT7w

Iný článok:

http://cyrilsebo.blog.sme.sk/c/303375/Chiara-zomrela-aby-jej-dieta-mohlo-zit.html