Pokojný plavec v silnom prúde

Ježiš plával proti prúdu. Proti silnému prúdu. A ešte stále ním pláva, keďže tvrdí, že prvými budú tí, čo slúžia.

Dnes, dvetisíc rokov po jeho slovách, si prezeráme stránky bulvárnych plátkov, ktoré sú preplnené nacvičenými úsmevmi slávnych, známych a bohatých ľudí. Poznáme len ich piesne, knihy, filmy, no o ich skutočnom živote môžeme len tušiť. Ako a komu vlastne slúžili? Týmto osobnostiam ich prvenstvo slávy už nik z nás nevezme, pretože je to prvenstvo tohto sveta. Ježiš má však na mysli úplne iné miesto. Matka Tereza raz povedala: „Ovocím služby je pokoj.“ A ten skutočný Pokoj možno stretnúť len v Raji.

 

Plug and pray:

Pane, Ty vieš, že nie vždy a každému som ochotný pomôcť. Tesár môjho srdca, vybuduj vo mne dom so silnými základmi, v ktorom sa láska a služba budú držať za ruky. A ešte Ťa prosím, nech je ten dom bez dvier. Nech vstúpi každý, kto ho zbadá.

 

V akcii:

Prehoď koľaje zo stereotypu! Zotri v škole tabuľu, hoci nie si týždenníkom, prihlás sa odpovedať z chémie, usmej sa na ľudí, ktorých občas „nemusíš“, napíš zabudnutým spolužiakom zo základnej školy. Prekvapíš seba i ostatných. Si originálny, určite niečo vymyslíš!

 

Bonus:

Nech Pán lieči, objíma a premieňa múry nášho srdca.

 

Martina P.