Pomoc chudobným rodinám…

…alebo Detský čin pomoci 2015

Ako sa môže zapojiť naša farnosť? Poslaním balíčkov pomoci pre konkrétne rodiny:

1. matka so 7 deťmi – topánky/botasky pre dievčatá veľ. 22, 27, pre chlapcov 30, 33, 35, 36 a plienky pre 2 mesačné dieťa/veľ. 5-8kg/, pracie, čistiace a hygienické potreby (napr. sprchový gél, mydlo, zubná pasta+ kefka, toaletný papier, jar, cif, prací prášok… Čistiace potreby treba vhodne a zodpovedne zabaliť, aby sa neznehodnotili žiadne potraviny), trvanlivé potraviny/najmä cestoviny, ryžu, šošovicu, hrach, fazuľu, polievky, strukoviny, cukor, konzervy, a iné trvanlivé potraviny.

2. matka s 2 chlapcami, jeden ZŤP-školské pomôcky pre 6. a 8. ročník. (Univerzálna sada školských potrieb pre 5. – 9. ročník obsahuje: 3 x zošit A5 linajkový 524, 5 x zošit A5 linajkový 544, 3 x zošit A5 linajkový 546, 2 x zošit A5 čistý 540, 3 x zošit A4 linajkový 444, 2 x zošit A4 čistý 440, 2 x slovník A6 linajkový 644, 1 x zošit notový, 1 x ceruzka 2/HB, 10 x výkres A4 190g, 10 x výkres A3 190g, 1 x štetec plochý č.12, 1 x štetec guľatý č.8, 1 x sada 8ks farebných papierov, 1 x vodové farby, 5 x obal na zošit A5, 3 x obal na zošit A4, 2 x obal na slovník A6, 1 x trojuholník s ryskou, 1 x uhlomer), pracie, čistiace a hygienické potreby (napr. sprchový gél, mydlo, zubná pasta+ kefka, toaletný papier, jar, cif, prací prášok… Čistiace potreby treba vhodne a zodpovedne zabaliť, aby sa neznehodnotili žiadne potraviny), trvanlivé potraviny/najmä cestoviny, ryžu, šošovicu, hrach, fazuľu, polievky, strukoviny, cukor, konzervy, a iné trvanlivé potraviny.

3. starí rodičia starajúci sa o 3 malé vnúčatá – práčka so žmýkačkou a potravinový a hygienický balíček a to ako: pracie, čistiace a hygienické potreby (apr. sprchový gél, mydlo, zubná pasta+ kefka, toaletný papier, jar, cif, prací prášok… Čistiace potreby treba vhodne a zodpovedne zabaliť, aby sa neznehodnotili žiadne potraviny), trvanlivé potraviny/najmä cestoviny, ryžu, šošovicu, hrach, fazuľu, polievky, strukoviny, cukor, konzervy, a iné trvanlivé potraviny.

4. rodina: pracie, čistiace a hygienické potreby (napr. sprchový gél, mydlo, zubná pasta+ kefka, toaletný papier, jar, cif, prací prášok… Čistiace potreby treba vhodne a zodpovedne zabaliť, aby sa neznehodnotili žiadne potraviny), trvanlivé potraviny/najmä cestoviny, ryžu, šošovicu, hrach, fazuľu, polievky, strukoviny, cukor, konzervy, a iné trvanlivé potraviny.

5. rodina: pracie, čistiace a hygienické potreby (napr. sprchový gél, mydlo, zubná pasta+ kefka, toaletný papier, jar, cif, prací prášok… Čistiace potreby treba vhodne a zodpovedne zabaliť, aby sa neznehodnotili žiadne potraviny), trvanlivé potraviny/najmä cestoviny, ryžu, šošovicu, hrach, fazuľu, polievky, strukoviny, cukor, konzervy, a iné trvanlivé potraviny.

6. rodina: pracie, čistiace a hygienické potreby (napr. sprchový gél, mydlo, zubná pasta+ kefka, toaletný papier, jar, cif, prací prášok… Čistiace potreby treba vhodne a zodpovedne zabaliť, aby sa neznehodnotili žiadne potraviny), trvanlivé potraviny/najmä cestoviny, ryžu, šošovicu, hrach, fazuľu, polievky, strukoviny, cukor, konzervy, a iné trvanlivé potraviny.