Rozhodnutie pre život

“Počneš a porodíš syna…” Ako sa asi počúva takáto správa manželom, ktorí roky túžia po dieťatku…

 Ako sa asi počúva táto správa 16-ročnému dievčaťu, ktoré nič takéto nechce…

 Ako sa asi počúva táto správa mladej Márii…

 Počatie dieťatka je obrovským darom. O každom jednom dieťati si dobrý Pán Boh už stihol vysnívať svoj sen. Mária to nemala ľahké. Určite jej predstavy o vlastnej budúcnosti boli iné. Za prijatie tohto daru od Boha jej hrozilo nepochopenie, odsúdenie… Zdalo sa, že celá jej budúcnosť sa môže v jednej chvíli zrútiť.

 A Mária sa napriek všetkému rozhodla uveriť, že Boh vie, čo robí a svojim “Hľa ,služobnica Pána.” sa rozhodla dôverovať Bohu aj keď sama nevedela, čo bude ďalej.

 Koľko mladých žien je dnes v podobnej situácii. Čakajú dieťa, veľmi mladé, bez manželov, v ťažkých podmienkach… Kde majú vziať silu, ktorú v tej chvíli našla Mária a povedať svoje “Hľa služobnica Pána.”?

 Plug and pray: Bože, dnes myslíme na tých, ktorí s otvoreným srdcom očakávajú, kedy požehnáš ich rodiny deťmi, a zároveň mamičky, ktoré si svojou ponukou prekvapil. Daj všetkým silu prijímať s pokorou Tvoju vôľu.

 V akcii: Poďakujme v krátkej modlitbe za dar svojho života, za našich rodičov a vyprosujme silu pre tých, ktorých čakajú vážne rozhodnutia.

 Bonus: O rozhodnutí pre život aj v tomto videu
Lydka