Tri kroky k pravidelnej modlitbe: Boh, časový plán a vytrvalosť

Modlitba je pre kresťana povolaním, ale keď život je tak nabitý! V našom svete, čo sa stále mení, kde nás stále niečo vyrušuje a termíny sa posúvajú, existuje pre pravidelnú modlitbu plno prekážok. Dobrou správou je, že nie si sám, kto takým veciam musí čeliť!Mike Bickle bol omnoho skôr, než založil Medzinárodný dom modlitby (IHoP) v Kansas City, mladíkom, ktorý mal veľké problémy s modlitbou. Vlastne modlitbu nemal rád! Ale jeden z jeho lídrov mu navrhol dve veci, ktoré pomohli zmeniť jeho modlitebný život: nastavenie času modlitby a písanie zoznamu modlitebných úmyslov.   Tak ako to urobiť, aby naša modlitba bola dôsledná? Tu sú tri jednoduché, ale kľúčové kroky:

1. Popros Boha, aby Ti pomohol vytvoriť si čas na pravidelnú modlitbu. Pán dáva múdrosť tým, čo  prosia (Jak 1, 5), a keď Ho budeš prosiť, poskytne ti pomoc. Ježiš poznal momenty, keď bolo treba urobiť kopec vecí a vyplniť množstvo požiadaviek, a predsa si našiel čas na modlitbu (Mk 6, 30-46). Pozná, s čím sa boríme, a pomôže nám s tým, keď pred Neho prídeme (Hebr 4, 14-16).

2. Zaznač si to do svojho plánu dňa. Napíš (alebo naťukaj) si to do svojho rozvrhu či diára. Naozaj to urob! Ak modlitbu berieš ako dôležité stretnutie alebo oficiálny termín, potom ju s oveľa väčšou pravdepodobnosťou dodržíš. Nebude zakaždým zachovaná dokonale, ale ak bude v tvojom kalendári, budeš sa modliť omnoho viac. A môžeš využiť aj technológiu – ak používaš kalendár v počítači alebo mobile, nastav si pripomienku a upozornenie, že je čas modliť sa.

3. Buď vytrvalý. Tak ako pri chodení do posilky, ani „modlitebné svaly“ nevyrastú za noc. Pri každom novom návyku trvá nejaký čas, kým sa ustáli. Ak by ti to mohlo pomôcť vytrvať v modlitbe, možno by nezaškodilo poprosiť kamaráta alebo zrelšieho veriaceho, aby ťa v tvojom plánovaní kontroloval. A možno im napadne aj nejaký iný spôsob, ako ti pomôcť rásť v modlitbe.   Boh má zaľúbenie vo svojom ľude a chce, aby s Ním hovorili. Vo svojej knihe Rásť v modlitbe (Growing in Prayer) Mike Bickle hovorí toto: „Keď spoznáme Boha ako svojho nežného Ocka a Ježiša ako Kráľa Ženícha, dostaneme silu hľadať Boha celou silou a zažívať nové potešenie v našom vzťahu s Ním.“ Keď si nachádzame čas na modlitbu, zisťujeme, že Duch nám pomáha „v našej slabosti“ (Rim 8, 26). A časom si vypestujeme vytrvalý a radostný život modlitby!

Zdroj: http://www.ihopkc.org/blog/prayer/three-keys-to-consistent-prayer-god-schedule-and-small-beginnings/
Snímka: images.forwallpaper.com
© Copyright www.cestaplus.sk
Viac na: http://www.cestaplus.sk/cestaplus/clanok/tri-kroky-k-pravidelnej-modlitbe