Výzva – zvíťaziť!

Mnohí z nás máme rôzne predsavzatia, ktoré sme si dali cez pôst. Snažíme sa ich plniť a vyhrať tak veľký boj v našich srdciach. Ale mnohokrát nám veci nejdú podľa našich plánov. Sme vystavení pokušeniam a trápeniam.

A ani Pán Ježiš nebol výnimkou. Bol vystavený 100-krát horšiemu pokušeniu ako my. Na púšti bol 40 dní a satan vyskúšal všetko, čím by ho (teoreticky) mohol zlomiť. No Pán Ježiš tento boj samozrejme vyhral. Aj keď ani pre neho to nebolo vôbec ľahké. (Evanjelium: Mk 1, 12-15)

Aj pre nás je to výzva – každý deň nás navštívi diabol (nevravte, že nie )s lákavými ponukami, ktoré sa na prvý pohľad možno nezdajú byť zlé. Ale nebojme sa mu vzoprieť, nebojme sapovedať rázne „NIE!“ jeho pokušeniam. Veď tým nič nestratíme, práve naopak, iba získame. Pokiaľ máme Ježiša pri sebe, nič sa nám nemôže stať.

Aj Ježiša pokúšal, takže chápe našu slabosť, keď mu podľahneme

Plug and pray:

Pane, viem, že diabol pokúšal aj Teba. Ty vieš, aké je niekedy pre mňa ťažké odolávať jeho pokušeniam. Chápeš moje zlyhania a pády. Prosím, daj mi silu bojovať proti diablovi – proti mojej lenivosti a pohodliu, proti pýche a zlým myšlienkam… Buď mi oporou v núdzi a nedovoľ mi prehrať tieto ťažké súboje…

V akcii:

Dnes, v spoločných dueloch s diablom budem mať navrch – pretože sa už teraz pripravím na to, že hneď pri prvej ponuke mu poviem „NIE!“ a nebudem s ním vyjednávať.

Bonus:

Všetko tvoríš nové

Juzzy