Keď sa Jozef prebudil, urobil ako mu prikázal Pánov anjel.“Tak toto, keby som zažila. Anjel Jozefovi priamo povedal, čo má robiť. Wow!

Ale bolo by to iné? Rozhodla by som sa hneď, odpovedať to svoje ÁNO? Keby to bolo také jednoduché… Niekedy vieme, čo by sme mali robiť, ako by sme mali zareagovať, ako sa rozhodnúť. Čo nám vlastne stojí v ceste? Nevieme sa rozhodnúť pre dobro. Je ľahšie ostať nemastný – neslaný. Ani blízko, ani príliš ďaleko. Odmietnuť Boha by mohlo byť nebezpečné. Na druhej strane sa bojíme, že by nás naše ÁNO mohlo stáť veľa. Jozef nerozumel všetkému. Jednému však veril. Boh ho má rád a svojim plánom chce priniesť do sveta aj jeho života mnoho dobra. A tak zakričal svoje ÁNO a keď vstal, urobil ako mu prikázal Pán.

 

Plug and pray: Pane, Ty vieš aký sme slabí. Na orodovanie svätého Jozefa nám pomôž nájsť v sebe odvahu povedať Ti ÁNO vo výzvach dnešného dňa aj nášho života.

 

V akcii: Vo chvíľke ticha si premyslím, čo ma cez deň čaká, aké výzvy sú predo mnou a kde by som Bohu dnes mohol/mohla odpovedať svoje ÁNO.

 

Bonus: ÁNO Bohu sa nehovorí ľahko. O tom je aj táto pieseň. Jej preklad si môžete prečítať tu.

 

Evanjelium na deň: Mt 1, 16. 18-21. 24a

 

Lydka

 

Carpintería = Tesárstvo

Cerramos por reformas = Zatvorené kvôli rekonštrukcii