Pane, ty si v nich!

Množstvo chorých, slepých, chromých a ochrnutých. Kdesi v Jeruzaleme. Akosi dávno. Keď žil Ježiš. Bolo to naozaj dávno, dnes je to už inak. Dnes už tu nie je Kristus vtelený do človeka, dnes už tu nie sú chorí, slepí, chromí a ochrnutí tak, ako kedysi. Dnes už Ježiš neuzdravuje tak, ako kedysi…

 

NAOZAJ???

 

Čakala som na spoj v čakárni jednej vlakovej stanice. Vedela som, že spoj príde tak za 15-20 minút. V tom som tam zbadala muža. Opretý o radiátor, ošúchané špinavé šaty. Bezdomovec. A čo ja s ním mám? O 15 minút odchádzam. Ale už aj minule som ho tu videla. A pre všetkých je taký neviditeľný. Ale veď o 14 minút už idem. No, ale možno mu je zima, stojí tam pri radiátore a vonku je dosť kosa. Ale ja už o 13 minút odchádzam. Pane, ale ja musím niečo urobiť! (No konečne Ti to došlo!). Konečne. Náš rozhovor sa končil slovami: „Slečna, ste veľmi vnímavá, ďakujem.“ Za čo ďakoval? Veď som mu dala iba posledné jabĺčko, čo som mala so sebou a pár zvyšných drobných. Asi neďakoval za to. Keby ale vedel, ako dlho mi to trvalo, kým som sa odhodlala….

 

Ježiš „keď ho tam videl, povedal mu..“  No, kým som vyšla ja. Ale vďaka Ti Bože i za to.

Aj dnes sú chorí, slepí, chromí, ochrnutí.. Len inak ako kedysi. A my sa tvárime, že ich nevidíme.

 

Plug and pray:  Drahý Otec, často som ten slepý, ktorý nedokáže vidieť biedu a choroby. Slepý, ktorý nechce vidieť miesta, kde treba pomôcť. Prosím, obdar ma takou láskou a vytrvalosťou, aby som v iných videla Teba a konala skutky milosrdenstva podľa Tvojho príkladu.

 

V akcii:   Netvár sa, že nevidíš toho bezdomovca, ktorého denne obchádzaš. Toho chorého, ktorý čaká, kým ho navštíviš. Ježiš Ťa inšpiroval, prijmi jeho ponuku.

 

Bonus: Pomôž aj Ty, práve dnes

 

Evanjelium na dnešný deň: Jn 5,1-3.5-16

 

 Deniska G.