Bla bla bla

„Keď sa modlíte nehovorte veľa, veď váš otec vie čo potrebujete. On vás nekonečne miluje a túži vám dať to najlepšie.“ Toto je skúsenosť mnohých a mnohých svätých…

A prečo teda nemáme veľa hovoriť, keď sa modlíme? Prečo sa teda máme vôbec modliť, keď Otec vie čo potrebujeme?

Boh nás nekonečne miluje a pozýva nás dôverovať mu vo všetkom. ako jeho deti. A veľa slov by nám nemuselo pomôcť, naopak mohli by len podlomiť túto dôveru. Viac ako slová nás Otec pozýva otvárať naše srdce v modlitbe pre jeho vôľu, pre jeho spôsoby a pre jeho časy. My sme tí ktorý potrebujú modlitbu, aby sme pripravovali naše srdcia na to čo nám Boh chce dať. Aby sme neodmietli Otcov dar, keď príde a bude sa líšiť od našich predstáv.

Plug and Pray:

Nebeský Otče, preto aj dnes chcem volať Otče náš… Aby naše srdce napĺňala nekonečná dôvera voči Tebe. Tebe sa oplatí zveriť celý môj život. Amen.

V akcii:

Zabehnime počas dňa, na začiatku, uprostred, alebo na konci nášho zhonu do Božieho domu. Nemusíme tam byť dlho, nehovorme veľa. Iba natankujme z Jeho badateľnej prítomnosti. Z Jeho pokoja, ticha. Modlime sa za to, aby sme vedeli prijímať Jeho vôľu, aby sme mu vedeli dôverovať.

Marek V.

Bonus:

Aj pápež postuje zamyslenia na sociálne siete – Pope2u – ak máte účet na twitteri, čeknite 🙂 JulKa

Dnešné evanjelium