Žiada znamenie, ale znamenie nedostane

„Bože daj mi znamenie…“ „Bože, ukáž mi svoju vôľu…“ „Bože, ak dnes začne pršať, budem to brať tak, že nemám ísť do školy ;))“

Koľko takýchto prosieb od nás Boh dostáva? A často sa tvári, že je hluchý. Nie, On počuje až príliš dobre. A dokonca aj odpovedá, treba si len správne nastaviť GPS na srdci a vnímať Jeho šepot. Lebo On najlepšie vie, čo je pre nás najlepšie.

Je náš Otec a ktorý otec by nechcel šťastie pre svoje dieťa? Boh nám dal nespočetne veľa znamení svojej lásky a veľkého odpustenia. Odkiaľ to viem? Odpoveď: Sväté písmo. Chce to však otvorené uši a srdce, o ktoré treba prosiť.

Plug and pray:

Pane, daj mi vnímavé srdce na Tvoje znamenia lásky voči mne.

V akcii:

Skúsim nájsť aspoň jeden dôkaz Božej lásky v Starom zákone.

Bonus:

Práve všedné veci a maličkosti sú často prostriedky, cez ktoré nám hovorí Boh.

Veronika D.

Božie Slovo na dnes