Keď nie ty, tak kto?

Ježiš v dnešnom evanjeliu preukazuje nemalú odvahu, keď sa vyberá do Jeruzalema. Vie predsa, že ho tam nečaká nič dobré, veď Židia mu hrozia smrťou. Ale On nielenže ide, ale podľa očitých svedkov hovorí verejne!

Povieš si: „dobrá trúfalosť“. Ježiš však vie, čo robí. Potrebuje, aby sa dobro šírilo, aj keď je v stávke jeho vlastný život.

A čo ja? Nemám niekedy strach povedať verejne, čo si myslím? Obhájiť svoje hodnoty, vieru, zastať sa slabších? Možno mi nehrozí strata života, ale predsa, môže prísť odsúdenie, nepochopenie, výsmech…Som pripravený zniesť to, zvlášť, keď sa jedná o správnu vec? Nebojím sa stratiť tvár pred spolužiakmi, kamarátmi, kolegami?

Ježiš mal dosť odvahy a v Jeho prípade išlo naozaj o život. Ak však ide o Božiu vec, nemal by som strácať odvahu ani na minútu. Veď Boh je na mojej strane.

 Plug and pray:  Pane, Ty si chcel šíriť dobro, aj keď to často nebolo ľahké. Daj mi odvahu byť Tvojím nástrojom a postaviť sa na Tvoju stranu vždy, keď to bude situácia odo mňa vyžadovať.

 V akcii:  Pokúsim sa dnes verejne obhájiť dobro tam, kde to bude potrebné.

 Bonus:  Keď svet zatvoril oči, on otvoril svoju náruč. Muž, ktorý sa nebál riskovať svoj život pre záchranu svojich krajanov počas bojov v Rwande.

 

Kuki