Nie si sám. Zistíš to v samote

Známu pasáž z evanjelia si dnes trochu upravíme. Ak spojíme druhý verš so siedmym a na chvíľu si odmyslíme tie medzi tým, dostaneme krásny návod na to, ako môžeme, hoci aj každý deň, obnovovať náš vzťah s Bohom.

… Ježiš vzal som sebou Petra, Jakuba a Jána a len ich vyviedol na vysoký vrch do samoty. Tam sa pred nimi premenil. Tu sa utvoril oblak a zahalil ich. A z oblaku zaznel hlas: „Toto je môj milovaný Syn, počúvajte ho.“

Neuvedomujeme si to často, ale ticho a samota je krásny dar. V tichu spoznávame seba, ale najmä v samote a modlitbe viac spoznávame Ježiša. „Tam sa pred nimi premenil.“ V samote sa mení náš pohľad na Ježiša a rúcajú sa stereotypy, ktoré v sebe máme. V samote nás zahaľuje oblak prítomnosti Boha, môžeme precítiť Jeho lásku k nám. A v samote sa nám Otec približuje a predstavuje svojho Syna „TOTO je môj milovaný syn, počúvajte ho.“

(Un)Plug and pray: Pane, ty vieš ako je dnes ťažké nájsť si chvíľu ticha a samoty, v ktorej by som dokázal viac Ťa spoznávať. Daj mi silu odpojiť sa aspoň na chvíľu od počítača, rádia, televízie, kamarátov a pripojiť sa k tebe.

V akcii: Skús dnes vypnúť hudbu, empétrojku, televíziu, rádio. Pokús sa namiesto toho v dnešnú nedeľu porozprávať s rodičmi, a potom aj s tvojim Bohom. Započúvaj sa do jeho láskavých slov, ktoré najhlasnejšie znejú v tichu.

Bonus: Otec a Syn… Otec a TY… Keep in touch (zostaňte v spojení)…

Zuzka Sch.