Toto je Tvoj deň, Pane Ježišu!

„Vstal z mŕtvych. Niet ho tu…“, znejú nám tieto slová dnes, na veľkonočnú nedeľu. Ocitáme sa tak tvárou v tvár pred druhým veľkým tajomstvom kresťanstva – Ježišovým zmŕtvychvstaním.
Čo to znamená, že Ježiš nie je viac mŕtvy? Pre toho, kto prijíma evanjelium táto krátka správa znamená, že má dôvod RADOVAŤ sa a TEŠIŤ, lebo Ježiš raz a navždy premohol všetko zlo na svete, čím ubolenému človeku ukázal, že jeho existencia na zemi má zmysel. I keď niekedy sa život zdá byť ťažký, smutný až neznesiteľný, v horizonte evanjelia niet priestoru pre zúfalstvo, apatiu alebo rezignáciu. Boh totiž dáva VEĽKÚ NÁDEJ – posolstvo Ježišovho zmŕtvychvstania, ktoré zvlášť dnes chce naše srdcia naplniť radosťou.

Plug and Pray: Pane Ježišu, ďakujem Ti, že si mi ukázal, že dobro je väčšie než všetko zlo sveta. Prosím Ťa, daruj mi každý deň nádej, ktorá naplní môj život radosťou. Tak budem môcť byť svedkom Tvojho evanjelia pre všetkých ľudí.

V akcii: Budem sa snažiť byť dnes človekom radosti a nádeje.

Bonus: Ján Pavol II. môže byť v tomto pre mňa veľkým vzorom a povzbudením.
http://www.youtube.com/watch?v=MluQQFl-Z1g